Kancelaria Jasta

 

 

KANCELARIA JASTA Sp. z o.o

ul. Nowokościelna 7, 43-100 Tychy

tel/fax 32 780-37-33
gsm 606-33-22-80

biuro @ jasta.pl

Biuro czynne od:
pon-piąt 9:00 do 16:00

aktualności

Smaller Default Larger

Zmiany dotyczące zatrudnienia pracowników na podstawie umowy o pracę oraz umów cywilnoprawnych

Z dniem 1 stycznia 2017 wchodzą zmiany dotyczące zatrudnienia pracowników na podstawie umowy o pracę oraz umów cywilnoprawnych.

1) Minimalne wynagrodzenie za pracę z tytułu umowy o pracę wyniesie 2.000,00 zł brutto. (konieczność sporządzenia informacji bądź aneksu)

2) Płaca minimalna w wysokości 100% będzie obejmowała wszystkich pracowników pełnoetatowych, także tych w pierwszym roku swojej pracy zawodowej. W ustawie o minimalnym wynagrodzeniu za pracę uchylono bowiem art.6 ust.2, który dopuszczał obniżenie wysokości wynagrodzenia pracownika w okresie jego pierwszego roku pracy do 80% płacy minimalnej.

3) Ustalona została godzinowa stawka minimalna za pracę dla osób przyjmujących zlecenie i świadczących usługi, wraz z obowiązkiem wykazania informacji o liczbie godzin pracy w miesiącu (ewidencji) . Każdy pracodawca i pracownik zobowiązani są do podania liczby godzin pracy pracownika zatrudnionego na podstawie umowy zlecenie. Stawka wynagrodzenia za godzinę pracy na podstawie umowy zlecenie wyniesie po waloryzacji 13 zł za godzinę brutto.