Kancelaria Jasta

 

 

KANCELARIA JASTA Sp. z o.o

ul. Nowokościelna 7, 43-100 Tychy

tel/fax 32 780-37-33
gsm 606-33-22-80

biuro @ jasta.pl

Biuro czynne od:
pon-piąt 9:00 do 16:00

aktualności

Smaller Default Larger

Przyjmowanie dokumentów ubezpieczeniowych - nowy serwis ZUS

Trzeba zmienić docelowe adresy wysyłki dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS w programie Płatnik 8.01.001A. Stare adresy (serwisy) przestaną przyjmować dokumenty ubezpieczeniowe z dniem 19 lutego 2013 r.

Zakład Ubezpieczeń społecznych informuje, że w związku z uruchomieniem nowej infrastruktury techniczno-systemowej systemu Elektronicznej Wymiany Dokumentów w ZUS - w dniu 21 stycznia 2013 został uruchomiony drugi z nowych serwisów przyjmowania dokumentów ubezpieczeniowych, dostępny pod adresem:

https://www.ewd2.wroclaw.zus.pl/

Uruchomienie serwisu, obok wcześniej (28 grudnia 2012 r.) uruchomionego adresu https://www.ewd2.warszawa.zus.pl/, oznacza również docelowe zakończenie pracy dotychczasowych serwisów do wysyłki dokumentów (instrukcja zmiany konfiguracji programu Płatnik niezbędnej do automatyzacji wysyłki na nowe adresy dostępna jest tutaj).

Zmiana konfiguracji pozwala na powrót do pierwotnych ustawień, jednak w perspektywie najbliższych miesięcy ZUS będzie stopniowo zamykał dostęp do starej infrastruktury przyjmowania dokumentów.

ZUS rozpoczął już prace prowadzące docelowo do wyłączenia starych serwisów przyjmowania dokumentów, dostępnych pod adresami:

https://www.ewd.gdansk.zus.pl/

https://www.ewd.warszawa.zus.pl/

https://www.ewd.wroclaw.zus.pl/

https://www.pt.zus.pl/

Serwisy te przestaną przyjmować dokumenty ubezpieczeniowe z dniem 19 lutego. Potwierdzenia przyjęcia wysłanych wcześniej dokumentów będą dostępne przez następny miesiąc (tj. do dnia 20 marca). Po tym terminie serwisy zostaną usunięte z aktywnej infrastruktury ZUS.

Od 19 lutego 2013 r. wysyłanie dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS będzie możliwe jedynie za pośrednictwem serwisów:

https://www.ewd2.wroclaw.zus.pl/

https://www.ewd2.warszawa.zus.pl/


Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do przekazywania dokumentów za pośrednictwem nowej infrastruktury.

Źródło: ZUS